Oświadczenie

Dziś rano dotarła do nas wstrząsająca wiadomość o tragicznej katastrofie samolotu z oficjalną delegacją państwową na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wśród pasażerów samolotu był Prezydent Rzeczpospolitej Polski Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią Kaczyńską.

Samolot rozbił się przy podchodzeniu do lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, nikt nie przeżył katastrofy. Wśród ofiar katastrofy jest również Ryszard Kaczorowski, ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie i Honorowy Obywatel Miasta Pabianic.

Katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem, w której zginęła czołówka polskiej elity, wstrząsnęła nami. Jest to niewyobrażalna strata dla wszystkich Polaków. W głębokim bólu łączymy się z bliskimi i rodzinami ofiar tej niewyobrażalnej tragedii.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Pabianic o modlitwę w intencji ofiar katastrofy i włączenie się w uroczystości żałobne. Jeszcze dziś wieczorem o godzinie 20.30, podczas mszy świętej w Sanktuarium św. Maksymiliana w intencji beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II, będziemy modlić się za ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

Natomiast msza św. w intencji Tych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem będzie sprawowana w niedzielę 11 kwietnia o godz. 11.30 w kościele pw. św. Mateusza, w ramach obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

prezydent Pabianic

Zbigniew Dychto

przewodniczący Rady Miejskiej w Pabianicach 

Grzegorz Mackiewicz