Nagrody dostali ci, którzy w 2018 roku osiągnęli największe sukcesy. Najwyższymi kwotami uhonorowano zapaśnika Michała Dybkę i biegaczkę Kingę Królik. Michał dostanie 1.000 zł miesięcznie przez rok, a Kinga niewiele mniej – 900 zł.

Oprócz Kingi i Michała Rada Sportu przyznała nagrody jeszcze 92 osobom. 26 wnioski o stypendium odrzucono. Powód? „Niska ranga sukcesów kandydatów do nagrody; nieadekwatne do faktycznych zakresy działalności wykazane we wnioskach; kategorie wiekowe zgłaszanych kandydatów niespełniające wymogów regulaminu; niespełnienie innych wymogów regulaminu oraz zasad przyjętych przez Radę Sportu” - czytamy w protokole.

Gala wręczenia nagród odbędzie się w czerwcu.

Oto lista nagrodzonych sportowców (każda kwota stypendium to suma na jeden miesiąc):

- PTK/koszykówka kobiet: Julia Serednicka (300 zł miesięcznie), Wiktoria Stasiak (300 zł), Daria Kowalczyk (350 zł), Martyna Dolewa (350 zł), Weronika Dolewa (350 zł);

- Fundacja Move Now/badminton: Daria Bujnicka (400 zł);

- UKS Korona/badminton: Nikola Nowińska (200 zł);

- PTC/zapasy w stylu klasycznym: Wiktor Powalski (250 zł), Sebastian Szymczyk (300 zł), Mateusz Domagała (300 zł), Michał Dybka (1.000 zł), Jakub Madaj (300 zł);

- UKS Azymut/biegi na orientację: Jan Sztranek (250 zł), Dawid Kalisiak (200 zł), Julia Krempińska (300 zł);

- UKS Azymut/lekkoatletyka: Kinga Królik (900 zł);

- PTK/tenis ziemny: Szymon Kielan (600 zł);

- PKK’99/koszykówka mężczyzn: Przemysław Kociszewski (300 zł);

- Pabiks Forma u Dyby/piłka ręczna: Zuzanna Kłębowska (200 zł).

 

Jednorazowe nagrody indywidualne:

- Olimp Zabrze/kulturystyka: Mariusz Bałaziński (1.000 zł);

- UKS Heros Team/trójbój siłowy, wyciskanie sztangi leżąc: Hovhannes Yazichyan (1.000 zł);

- UKS Heros Team/karate tradycyjne: Wiktoria Nowak (500 zł);

- UKS Heros Team/brazylijskie jiu-jitsu: Maciej Ptaszek (1.000 zł), Anna Młynarczyk (1.000 zł);

- Pabianicki Klub Sztuk Walki Azja/taekwon-do: Oliwier Baranowski (500 zł), Grzegorz Sokołowski (500 zł);

- PTC/zapasy w stylu klasycznym: Jakub Błachowicz (500 zł), Przemysław Raźny (1.000 zł), Jakub Didoch (500 zł);

- UKS Azymut/biegi na orientację: Dawid Zając (500 zł), Konrad Płóciennik (500 zł), Maciej Andrzejczak (500 zł);

- UKS Azymut/lekkoatletyka: Milena Grabska-Grzegorczyk (1.000 zł)

- Międzyszkolny Klub Sportowy/pływanie: Alan Kłosiński (1.000 zł).

 

Jednorazowe nagrody zespołowe:

- PTK/koszykówka kobiet: Joanna Twardowska (800 zł), Paulina Szwej (800 zł), Gaja Włodarczyk (800 zł), Dominika Szczygieł (850 zł), Magdalena Grzelak (1.000 zł), Katarzyna Szymańska (800 zł), Natalia Danych (800 zł), Kamila Cicha (600 zł), Joanna Szałecka (800 zł), Kinga Sierakowska (600 zł), Martyna Boniecka (600 zł), Patrycja Kirsz (600 zł), Michalina Michalak (500 zł), Natalia Janitzka (800 zł), Klaudia Beze (800 zł), Katarzyna Pęcina (800 zł), Julia Syrewicz (800 zł), Maria Błoch (500 zł), Marcelina Błoch (500 zł), Natalia Bednarek (500 zł), Wiktoria Jakubiec (500 zł), Nadia Pomykała (500 zł), Zuzanna Prochuń (500 zł), Alicja Waszczykowska (500 zł), Weronika Kirsz (500 zł), Laura Banaszczyk (500 zł), Zofia Lisiecka (500 zł), Julia Zawierucha (500 zł), Anna Kamieniak (500 zł), Aleksandra Mikuta (500 zł);

- PKK’99 koszykówka mężczyzn: Szymon Barys (850 zł), Jakub Ozga (700 zł);

- Pabiks Forma u Dyby/piłka ręczna: Damian Skowroński (800 zł), Konrad Witczak (500 zł), Kamil Strzelec (500 zł), Adrian Gosławski (600 zł), Jakub Walocha (500 zł), Igor Sztajnert (500 zł), Dawid Bilichowski (700 zł).

 

Jednorazowe nagrody dla trenerów:

- PTK Pabianice/koszykówka: Sylwia Wlaźlak (1.500 zł), Marzena Głaszcz (1.200 zł), Mariola Szymańska (700 zł), Jolanta Nowacka (500 zł);

- UKS Korona/badminton: Svitlana Kosenchuk (1.000 zł);

- UKS Azymut/lekkoatletyka, bieg na orientację: Adam Gąsiorowski (1.300 zł);

- UKS Azymut/bieg na orientację: Jerzy Woźniak (1.500 zł);

- PKT/tenis ziemny: Dariusz Kielan (1.000 zł);

- PTC/zapasy w stylu klasycznym: Grzegorz Szyszka (1.400 zł), Przemysław Kłębowski (700 zł), Mariusz Łechtański (700 zł), Waldemar Sawosz (1.500 zł);

- Fundacja Move Now: Dorota Gawrońska-Popa (500 zł);

- PKK’99/koszykówka mężczyzn: Adam Jurga (800 zł), Mateusz Grabowski (500 zł), Arkadiusz Gralewski (800 zł), Jakub Orłowski (500 zł);

- Pabiks Forma u Dyby/piłka ręczna: Sebastian Rajchert (700 zł), Mateusz Oklejak (1.000 zł);

- UKS Heros Team/trójbój siłowy, wyciskanie sztangi leżąc: Andrzej Sysio (500 zł).