Te chryzantemy, które nie zostały sprzedane we Wszystkich Świętych od handlarzy skupywała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przekazała je organizacjom pozarządowym. Z inicjatywy fundacji „My kochamy Pabianice” ponad 200 doniczek trafiło do naszego miasta. Kwiaty będą wykorzystane w akcji „Chryzantemy dla Bohaterów”.

- Chcąc docenić pracę służb wspierających ludzi w pandemii wybraliśmy miejsca, w których rozłożymy donice z kwiatami. Są to między innymi pabianicki szpital, Dom Pomocy Społecznej, Straż Miejska oraz siedziba Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – wylicza Agnieszka Jaksa, koordynatorka Grupy Wolontarystycznej „Agrafka”.

Kwiaty będą układane w piątek i sobotę.

- Kwiaty są symbolem naszej wdzięczności jaką chcemy wyrazić bohaterom obecnej sytuacji. Chcemy podziękować lekarzom, pielęgniarkom, salowym i paniom pilnującym porządku w szpitalu, bo to oni mają bezpośrednią styczność z wirusem i pracują w trudnych warunkach. Dziękujemy strażnikom miejskim, którzy dołączyli się do naszych akcji i realizują zakupy dla seniorów. Dziękujemy pracownikom Domu Pomocy Społecznej, którzy poświęcają się pracy na rzecz osób starszych. Dziękujemy pracownikom pabianickiego sanepidu, którzy starają się, aby pomimo obecnych trudności praca była wykonywana rzetelnie – mówią wolontariusze.

Zakończenie akcji zaplanowano na sobotę (14 listopada) na godz. 13.30 przed Urzędem Miejskim. Wolontariusze ułożą serce z donic. W środku serca będzie hasło „Każdy z nas może stać się bohaterem”. Kwiaty te będzie mógł wziąć ze sobą każdy mieszkaniec miasta i wręczyć go dalej jako dowód wzajemnej solidarności i wsparcia.

- Naszym przesłaniem jest uświadomienie ludziom, że każdy z nas może być bohaterem, teraz ważna jest wzajemna pomoc. Chodzi o zrobienie zakupów starszej sąsiadce, rozmowa z samotnie mieszkającym człowiekiem, wyprowadzenie psa znajomego i przede wszystkim przestrzeganie zasad higieny osobistej – wyjaśnia Agnieszka Jaksa.