Od 3 tygodni Pabianice i Łódź są połączone nocnymi kursami busów. Do tej pory jeździły tylko dwa razy w tygodniu - w sobotę i niedzielę.

- Teraz już w piątek 26 kwietnia będzie można po raz pierwszy pojechać z nami nocą do Łodzi lub wrócić - mówi Krzysztof Giercarz, szef firmy Ms Kris.

Nocne kursy cieszą się dużym powodzeniem. Najwięcej pabianiczan jeździ z Łodzi, wracając z teatrów, kin, dyskotek i pubów. Zdecydowanie mniej popularna jest trasa po Pabianicach.

- Ludzie chyba nie wiedzą, że chętnie wozimy też po mieście - tłumaczy Piotr Skowron, szef firmy Jagoda.

Pod szyldem Inter Bus jeżdżą auta z dwóch firm: Ms Kris i Jagoda. Za przejazd na trasie Pabianice - Łódź płaci się 4 zł. Busy zatrzymują się na przystankach: dworzec kolejowy, Wiejska, szpital, Śniadeckiego, Moniuszki, Konopnickiej, SDH, Włókniarz, Grota-Roweckiego, Nawrockiego, Waltera-Jankego, pętla przy 20 Stycznia, Myśliwska, Widzewska i w Ksawerowie. W Łodzi zatrzymują się na: dworcu Fabrycznym, Al. Politechniki (przy Radwańskiej, Wróblewskiego i Rondzie), Pabianickiej (przy Al. Włókniarzy).

Wyjazdy busów z Pabianic (dworzec kolejowy): 23.00, 1.00, 3.00, 5.00. Pod "esdehem" są 11 minut później. W Ksawerowie są po 27 minutach.

Wyjazdy busów z Łodzi (dworzec fabryczny): 22.00,24.00, 2.00, 4.00. Przy Radwańskiej są 11 minut później.