Od niedzieli przez tydzień nasze miasto będzie w żałobie - tak nakazał prezydent Pabianic, Jan Berner. Plakaty z rozporządzeniem prezydenta zostały wyklejone już w niedzielę. Jan Berner nakazał wywiesić flagi narodowe na budynkach Urzędu Miejskiego, szkołach, przedszkolach. Zakazał organizowania imprez i zabaw. W piątek - w dniu pogrzebu Papieża - nie będzie można handlować alkoholem ani w sklepach, ani w restauracjach. Szkoły będą zamknięte.


***
MSZE ŻAŁOBNE:

kościół św. Mateusza - msza dla młodzieży we wtorek o godz. 11.00

kościół Najświętszej Marii Panny - msza we wtorek o godz. 18.00

kościół Chrystusa Króla - msza w piątek (godzina rozpoczęcia nie jest jeszcze ustalona)

kościół św. Floriana - msza w piątek o godz. 17.00

kościół Miłosierdzia Bożego - msze codziennie o godz. 7.00, 8.30, 17.30, 18.00

kościół św. Maksymiliana Kolbego - msza w piątek o godz. 18.00, apel codziennie o godz. 21.00

kościół św. Piotra i Pawła - modlitwa dziękczynna za dzieło i życie Jana Pawła II podczas nabożeństwa w parafii ewangelicko-augsburskiej w niedzielę o godz. 10.00


***
Księga kondolencyjna zostanie wyłożona we wtorek o godz. 9.00 w holu Urzędu Miejskiego przy ul. Zamkowej 16. Pabianiczanie mogą wyrazić w niej swój smutek i żal po śmierci Ojca Świętego. Kondolencje można wpisywać codziennie do godziny 16.00.


***
Honorowy Obywatel Pabianic

Podczas 9.497 dni pontyfikatu pabianiczanie często spotykali się z Janem Pawłem II. Najważniejszy dla naszego miasta był 1999 rok. Wtedy Ojciec Święty zechciał przyjąć tytuł Honorowego Obywatela Pabianic.