– Po kilkuletniej przerwie spowodowanej pandemią i remontami Pabianic, wracamy do tradycyjnych pierwszomajowych rajdów rowerowych – zapowiada Aleksandra Stasiak z pabianickiej Lewicy.

Lewicowcy zapraszaja pabianiczan na Obchody Święta Pracy i 19. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Proponują spędzić 1 maja aktywnie, sportowo i rodzinnie. Sami zaczną od złożenia kwiatów pod tablica przy ul. Bohaterów ( pomnik, pod którym składano tradycyjnie kwiaty tego dnia już nie istnieje). Wszystkich chętnych zapraszają na rajd rowerowy. Start z Lewityna o godz. 10.00 (zapisy od godz. 9.30).  Trasa wiedzie ulicami Pabianic do Lasku Miejskiego, ma ok. 20 kilometrów. Po zakończeniu rowerowej wycieczki na wszystkich uczestników rajdu na terenie Lewityna będzie czekał ciepły poczęstunek.
-Ponadto planujemy przeprowadzić dla uczestników wydarzenia quiz z wiedzy o Unii Europejskiej i Święcie Pracy, gdzie w zamian za poprawne odpowiedzi uczestnicy będą mieli szansę zdobyć rowerowe i majówkowe gadżety, które z pewnością umilą pierwszy tak długi majowy weekend - dodał Marek Gryglewski.