Poradnia nefrologiczna w PCM, zajmująca się chorobami nerek oraz układu moczowego, będzie już dziewiętnastą poradnią specjalistyczną w ramach przychodni specjalistycznej, po otwartej w lutym poradni alergologicznej oraz, w ubiegłym roku, endokrynologicznej i reumatologicznej.

- Na terenie powiatu pabianickiego funkcjonuje teraz tylko jedna poradnia nefrologiczna, w której chorzy są diagnozowani i leczeni w w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Najbliższe pozostałe znajdują się w Łodzi, Bełchatowie i Zgierzu. Zapotrzebowanie na ten rodzaj świadczeń jest natomiast większe, dlatego podjęliśmy decyzję o otwarciu takiej poradni, oczywiście bezpłatnej, również u nas – podkreśla dr n. ekon. Witold Olszewski, prezes Pabianickiego Centrum Medycznego.

Pabianicka poradnia będzie działała na pierwszym piętrze szpitala, w gabinecie 140D, tym samym, gdzie mieści się poradnia medycyny pracy. Pacjenci będą przyjmowani trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i piątki. Aby umówić się na wizytę, trzeba mieć skierowanie, np. od lekarza pierwszego kontaktu lub innego specjalisty. Zapisy wraz z informacjami o dostępnych terminach pod numerem 42 22 53 855.