PCK Pabianice: od poniedziałku ruszyła zbiórka darów w siedzibie PCK przy ulicy Moniuszki 16 w każdy poniedziałek i piątek od 12:00 do 15:00 oraz w środę od 11:00 do 14:00. Telefon do biura 42/215-24-04 lub całodobowo 604-06-650.

Zbieramy: żywność o długich terminach przydatności do spożycia jak konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

Zbieramy także NOWE koce i śpiwory. UWAGA! Nie zbieramy odzieży.

W sobotę 5 marca br. w godzinach od 10:00 do 14:00 wolontariusze PCK w Pabianicach będą kwestowali w ramach akcji – NA POMOC UKRAINIE w następujących miejscach: plac targowy przy ulicy Moniuszki oraz teren wokół Spółdzielczego Domu Handlowego „TRZY KORONY”. Nasi wolontariusze, oznaczeni kurtkami/bluzami z logo PCK będą mieli identyfikatory z logo Polskiego Czerwonego Krzyża oraz puszki kwestarskie z takim samym logo i zezwoleniem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na przeprowadzanie zbiórek publicznych w 2022 roku. Będą też prowadzili zbiórkę przed pawilonami: LIDL przy ulicy Łaskiej, KAUFLANDEM, CARREFOUR, INTERMARCHE oraz w Galeriach ECHO i TKALNIA.

Zebrane do puszek kwestarskich pieniądze zostaną zaraz po zbiórce policzone i zebrana kwota zostanie podana do wiadomości publicznej a pieniądze będą przekazane na specjalne ogólnopolskie konto jakie w tym celu założył Polski Czerwony Krzyż.