10 maja ruszyło głosowanie w internetowym konkursie „Nestle Porusza Polskę". Głosuj na stronie: https://www.nestleporusza.pl/glosowanie

Do wygrania jest siłownia plenerowa, która powstałaby na terenie Szkoły Podstawowej nr 17. Szansę na wygraną wartą 15 tys. zł ma 16 gmin (po jednej z województwa), które uzyskają największą liczbę głosów. W ubiegłym roku w tym konkursie pabianiczanie wygrali siłownię plenerową przy Szkole Podstawowej nr 14.

Pabianice zgłosiły się do tegorocznej edycji konkursu „Podwórko Nivea”. Lokalizacja placu zabaw zostanie zaproponowana organizatorom do końca miesiąca. Głosowanie rozpocznie się w czerwcu.

Projekt Eduparku przy Szkole Podstawowej nr 13 zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie projektów realizowanych z budżetów obywatelskich. Pabianice zajęły pierwsze miejsce w głosowaniu internetowym, uzyskując 7.009 głosów (na drugim miejscu Bydgoszcz). Nagrodą jest statuetka i drobny sprzęt elektroniczny. Wręczenie nagród odbędzie się 12 maja podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Kolejnym konkursem, w jakim biorą udział pabianiczanie, jest konkurs „Kręć Kilometry”.  Dołącz do kampanii na: http://kreckilometry.pl, zainstaluj aplikację mobilną i nabijaj kilometry dla Pabianic. Skorzystasz Ty i miasto, bo do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe dla użytkowników i event technologiczny dla miasta. W zeszłym roku miasto wygrało stojaki rowerowe, zajmując trzecie miejsce w rywalizacji z innymi miastami. Termin ustawienia stojaków ustalony zostanie po podpisaniu umowy przez miasto i organizatora - fundację All For Planet.

- Miasto już podpisało umowę, teraz czekamy aż to zrobi druga strona - mówi Katarzyna Golińska z zespołu ds. promocji miasta UM.