- Żeby zdobyć puchar marszałka, trzeba wystartować w pięciu biegach i zająć bardzo dobre miejsca w klasyfikacji – zachęca Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego.

VII Półmaraton Pabianicki to pierwszy tegoroczny bieg w Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, które są organizowane po raz piąty. Uczestnicy kolejnych biegać będą m.in. w Łodzi, Uniejowie, Tomaszowie Maz. czy Bełchatowie. W cyklu pojawią się też nowe biegi – m.in. w Zduńskiej Woli i Poddębicach.

- Trasa pabianickiego biegu będzie przebiegać w większości po drogach utwardzonych – zapewnia prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Na biegaczy będą czekały nagrody.

- Mamy zarejestrowanych 1.450 osób, a 1.100 już opłaciło wpisowe – wylicza Łukasz Ścibut, organizator biegu ze stowarzyszenia "Wszystko Gra - Pabianice". - Już widać, że pobijemy zeszłoroczny rekord frekwencji, bo rok temu pobiegło około 1.130 osób. Spodziewamy się, że będzie ciepło. Prognozy pogody TVN są dla nas optymistyczne.

Bieg rozpocznie się i zakończy na obiektach sportowych przy Kilińskiego.

- Jesteśmy przygotowani na tak dużą liczbę biegaczy i osób dopingujących biegaczy – mówi Piotr Adamski, dyrektor MOSiR. - Miło nam będzie też gościć osoby, które przyjadą do Pabianic, żeby wziąć udział w biegu.

2 kwietnia biegniemy 21,097 km. 

- Wciąż można się zapisywać – zachęca Ścibut. - Do biegu na 5 km zapisało się 100 osób. Czekamy na kolejne.

Tradycyjnie zaplanowano też bieg dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat i 100-metrowy bieg dla kobiet na co najmniej 7-centymetrowych szpilkach.

- W zeszłym roku w biegach o puchar marszałka wzięło udział 17.000 osób. Jak widać, bieganie jest modne i zdrowe – podsumował Stępień.

Czekają nas też biegi przełajowe:

Grotniki – 6,5 km

Załęcze Wielkie – 5,2 km

Skierniewice – 7,2 km

Bronisławów - 4,9 km

Łagiewniki - 5,4 km

Konstantynów – 6,5 km

Spała – 6,3 km

Wiączyń Dolny - 6,3 km