Wykonają je ci sami, którzy montowali urządzenia dla MPK Łódź. Z tego powodu pabianickie automaty będą mieć identyczny układ i sposób obsługi, jak ten w tramwaju „41”.

Dziś (14 maja) w Urzędzie Miejskim prezydent Grzegorz Mackiewicz i Maciej Czapiewski, dyrektor ds. rozwoju rynku i produktów Mera Systemy, podpisali umowę.

4 biletomaty stacjonarne zyskamy do końca sierpnia. Postawią je na przystankach Kilińskiego/Zamkowa, Kilińskiego/SDH, na Jana Pawła II przy szpitalu i na przystanku „Grota”/Gryzla. Ostatni biletomat stanie do 26 października na pętli autobusowej przy dworcu PKP.

Do 19 października zyskamy też 10 biletomatów mobilnych. Docelowo ma być w nie wyposażony każdy autobus w Pabianicach. Wszystkich w roku 2019 ma być 28.

Podsumowując, bilety będzie można kupić w 33 automatach.

Automaty biletowe w autobusach będą obsługiwać płatności kartą i polskim standardem płatniczym Blik. Te na przystankach przyjmą także gotówkę: bilon i banknoty. Wydadzą nam odliczoną resztę. Będzie można zaopatrzyć się w bilet jednorazowy lub czasowy, ale także doładować migawkę.

Co ważne, kupimy w nich bilety pabianickie, ale też łódzkie. Trwają starania o możliwość zakupu biletów łaskich oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (strefa A).