Pierwszy pabianiczanin urodzony w 2004 roku ma na imię Eryk. Jest trzecim synem państwa Joanny i Arkadiusza Adachów. Przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 15.50. Mierzy 56 cm i waży prawie 4 kilogramy. Maluch zrobił rodzicom niespodziankę, bo pospieszył się z przyjściem na świat o trzy dni. Poród był wyznaczony na 4 stycznia.

Szczęśliwi rodzice mają po 29 lat i pracują w Pabianickich Zakładach Mięsnych Pamso. Pani Joanna w dziale sprzedaży, jej mąż Arkadiusz jest przedstawicielem handlowym. Poznali się na siłowni na Włókniarzu. Małżeństwem zostali 7 lat temu. Mają już 7-letniego Patryka i 3-letniego Marcela.

Eryk był jedynym dzieckiem, które urodziło się 1 stycznia w pabianickim szpitalu. Dopiero nazajutrz przybyło mu towarzystwo - najpierw, o godz. 10.05, urodził się synek Wioletty i Daniela Puszów. Rodzice jeszcze nie wybrali dla niego imienia. O godz. 11.40 przyszła na świat Zosia Góra.

Małego Eryka i jego rodziców odwiedził w poniedziałek prezydent miasta Jan Berner. Pogratulował rodzicom, a dla Eryka przyniósł pierwszą wyprawkę.