O tym, które ulice będą wyłączone z ruchu w związku z kolejnym etapem modernizacji torowiska informowaliśmy w artykule: Plac budowy na Starym Mieście.

Od poniedziałku zmienił się rozkład jazdy niektórych autobusów.

„Czwórka” i „szóstka” jeżdżą objazdem ulicami: św. Jana, Partyzancką i Konstantynowską

Z41 kursuje ulicami: Kilińskiego, Roweckiego, Nawrockiego do Warszawskiej (z powrotem Dobrą i Skargi do Nawrockiego)

Linia D jeździ ulicami: Piłsudskiego i Partyzancką (w kursach weekendowych od Partyzanckiej ulicą Konstantynowską i dalej bez zmian)

Autobusy linii T  kursują ulicami św. Jana, Partyzancką i Sikorskiego. Pierwszy kurs z Pabianic w dni powszednie na wniosek pasażerów będzie przesunięty z 5:45 na 5:25.

Remont tramwajowy w Pabianicach Życie Pabianic

Ponadto wprowadzono drobne korekty w rozkładach jazdy linii 2 i 7 (dotyczy kursów wyjazdowych z zajezdni i późnowieczornych w dni robocze) oraz 263 i 265 (korekty godzin odjazdów związane z utrudnieniami w kursowaniu). Korekty godzin odjazdów dotyczą także linii 4, 6, T i Z41.

Szczegółowe rozkłady jazdy znajdziecie TUTAJ.

Tutaj nie wolno parkować

Od 4 października obowiązują zakazy zatrzymywania się na następujących odcinkach (po obydwu stronach jezdni):

przy ul. Warszawskiej - od Kaplicznej do Konstantynowskiej (na tym odcinku obowiązuje też zakaz ruchu, za wyjątkiem wjazdów docelowych)

przy ul. Stary Rynek i Zamkowej - od ul. Batorego do ul. Piłsudskiego (na tym odcinku tymczasowo zachowano przejezdność dla samochodów, przy czym obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h) 

Przypominamy, że tymczasowy parking uruchomiono na płycie Starego Rynku.