Od 4 października wykonawca remontu tramwajowego wkracza na kolejny odcinek inwestycji. Wstępnie od poniedziałku zakładał zamknięcie całego odcinka głównej ulicy – od skrzyżowania z ul. Sobieskiego do skrzyżowania z Piłsudskiego (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Dziś prezydent Grzegorz Mackiewicz wraz ze swoim zastępcą Markiem Gryglewskim (odpowiadającym m.in. za tę inwestycję) zapowiedzieli, że zamierzają analizować skrupulatnie każde kolejne zamknięcie fragmentu ulicy. Rozpoczęli od „burzliwej” dyskusji o wspomnianym właśnie odcinku na Starym Mieście. Efekt? Wykonawca zdecydował tymczasowo utrzymać ruch w tym miejscu.

- Dotyczy to ul. Zamkowej na odcinku od ul. Sobieskiego do ul. Piłsudskiego wraz ze skrzyżowaniami z ulicami Stary Rynek oraz Gdańską. Zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu pozostanie zamknięcie wlotu w ul. Stary Rynek oraz skrzyżowanie z ul. Gdańską – wyjaśnia Małgorzata Wilczek, kierownik działu przygotowania i realizacji inwestycji  z Progreg InfraCity.

Oznacza to, że nadal kierowcy będą mogli jeszcze przez około 3-4 tygodnie jeździć główną częścią ulicy. Nie będą jednak tędy jeździć autobusy. Komunikacja miejska będzie korzystała z wyznaczonych objazdów. Trzeba też liczyć się z pewnymi utrudnieniami, bo roboty się tu zaczną.

- Pomimo, że utrzymany zostanie tymczasowo ruch drogowy na ul. Zamkowej, wykonawca zwraca się z prośbą do mieszkańców o zachowanie ostrożności i zwrócenie uwagi, iż jest to teren budowy po którym będą poruszać się pojazdy i maszyny budowlane – dodaje kierownik inwestycji.

Ulica Warszawska na odcinku od ul. Kaplicznej do ul. Konstantynowskiej pozostanie zgodnie z wcześniejszą informacją zamknięta dla ruchu. Dopuszczone będą wyłącznie wjazdy docelowe do posesji.