Teraz Zarząd Dróg i Zieleni Miejskiej dysponuje 6 pługopiaskarkami, 3 koparko-ładowarkami i 3 ciągnikami rolniczymi z pługami do odgarniania śniegu i rozrzutnikami do rozsypywania soli z piaskiem. Tym sprzętem będzie walczył ze skutkami zimy na ulicach naszego miasta. To nie jest w całości sprzęt ZDiZM. Połowa należy do prywatnych firm.

W tym roku nie ma kolejności odśnieżania. Miasto zostało podzielone na rejony. Każdy rejon ma przydzielony sprzęt. Obrona przed skutkami zimy następuje równocześnie w całym mieście.

I już widać efekty. O godz. 18.00 spadł pierwszy śnieg. Ślizgawica była na Zamkowej, Warszawskiej, Piotra Skargi, Kopernika, Grota-Roweckiego i Nawrockiego. Na Jankego jeździło się już całkiem przyzwoicie - widać było, że pług już tu był. Niestety w piątkowy ranek złóżby drogoiwe zaspały. Na Jankego pług wjechał dopiero około godz. 9.00 po interwencji.

- Na ulicach o nawierzchni twardej utworzono 4 rejony. Do każdego z rejonów została przydzielona 1 pługopiaskarka. 2 najstarsze wiekiem pługopiaskarki pozostają w rezerwie - mówi Cezary Dobrosz, koordynator akcji zimowej.

Ulice o nawierzchni gruntowej to 3 rejony, na których śnieg będą odgarniały 3 koparko- ładowarki z pługami. Na kolejnych 3 rejonach chodników łącznie z przystankami i krańcówkami będą pracowały 3 ciągniki rolnicze z pługami do odgarniania śniegu i rozrzutnikami piasku z solą.

Ulice, na które nie dotarły pługi, można zgłaszać do ZDiZM. Telefony alarmowe: 509-857-919 (czynny całą dobę), 42 215-97-72, 42 215-95-37 (w godz. 7.00- 15.00). Dyspozytorzy będą dyżurować przez całą dobę do 31 marca.