Aż dwadzieścia dwie drużyny strażaków wystartowały w XVI Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Sporcie Pożarniczym.

Świetnie spisał Konrad Bielawski, w konkurencji drabina hakowa zajął 5. miejsce. W tej konkurencji strażacy wspinają się przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro budynku. W pierwszym biegu miał czas 18,402 sekund, a w drugim biegu 17,323. 52. miejsce zajął Tomasz Kociołek z czasem 22,044. 107. był Radosław Dąbrowski (27,644), a 123. Mieszko Angiel (32,379). Drużynowo zajęliśmy 17 miejsce.

156 strażaków wystartowało na torze przeszkód, czyli na odcinku 100 metrów musieli przeskoczyć przez ściankę, złapać dwa odcinki węża, przebiec po równoważni i w tym czasie je połączyć. Następnie jedną część połączyć z pompa, a drugą z prądownicą. Z tak połączonym wężem trzeba przebiec linię mety. 59. był Kociołek z czasem 20,942 sekund, a 73. Bielawski (21,328), 99. Jakub Tybura (22,211), 124. Bartłomiej Bień (23,685), 131. Angiel (25,683), 137. Rafał Zych (28,523) i 138. Łukasz Pierzchała (29,547).

Dwubój pożarniczy (suma czasów z biegu po drabince hakowej i biegu przez przeszkody) najlepiej, bo na 12. miejscu zakończył Bielawski 131, 35. był Kociołek, a 75. Tybura. Wystartowało 81 strażaków. Zespołowo pożarnicze ćwiczenia bojowe zakończyliśmy na 13. miejscu. KP PSP Pabianice wystartowała w składzie: Kociołek, Bielawski, Damian Cymerman, Angiel, Zych, Dąbrowski, Bień.