863 osoby wystartowały w półmaratonie. 300 dzieciaków pobiegło w maratoniku. Był też bieg na szpilkach. 100 metrów w butach na co najmniej 7-centymetrowych obcasach pokonało 10 pań. Wygrała Aneta Kaczmarek z Aleksandrowa Łódzkiego (ona też była pierwsza w ubiegłym roku). Najlepsza pabianiczanka zajęła miejsce na pudle.

Impreza rozpoczęła się na stadionie Włókniarza. Zawodnicy wystartowali punktualnie o 11.00. Do pokonania mieli 21 km. Po nieco ponad godzinie pierwszy zawodnik wrócił na stadion. Przebiegł ostatnie okrążenie wokół stadionu i przekroczył linię mety. Był to Jakub Wiśniewski z Warszawy. Po dwóch sezonach zwycięstw Ukraińców, na najwyższym stopniu podium stanął wreszcie Polak.

Zaraz za nim metę przekroczył Kenijczyk z Eldoret (zagłębie biegaczy afrykańskich).

- Ruszyliśmy mocno. Po pierwszym kilometrze Kenijczyk się odłączył. Dogoniłem go dopiero na 19. kilometrze - opowiada zwycięzca.

Pokonanie połowy maratonu zajęło mu godzinę i 9 minut.

- Pierwszy raz uczestniczyłem w tej imprezie i chyba udało mi się udowodnić, że nie ma złej pogody na bieganie. Są tylko źle ubrani zawodnicy - żartował.

Spośród pabianiczan pierwszy na metę dotarł Andrzej Pietrzak. Na co dzień biega w klubie Szakale Bałuty Łódź.

- Jestem bardzo zadowolony z tegorocznej imprezy. Jest rekordowa - mówi organizator, Łukasz Ścibut. - Ludzie chcą biegać i potrzebują takich imprez.

Najwięcej emocji wywołały zawody dla dzieci. Mimo deszczu maluchy - od przedszkolaków po szkoły podstawowe, stawały na starcie. Na mecie witali ich najwierniejsi kibice - rodzice.