Na trzech placach miejsce popękanych płyt zajmie elegancka kostka. Ławki będą zamontowane na nowo i „podniesione”.

– O to prosiły osoby starsze, które miały kłopot ze wstawaniem – mówi Aneta Klimek, rzecznik prezydenta miasta. – Dodatkowo wokół ławek zostaną wykonane opaski z kostki brukowej. Prace potrwają do dwóch tygodni.

Ponadto na skwerze zostanie uporządkowana zieleń – fachowcy przytną drzewa i krzewy, zrobią nowe klomby z kwiatami. Pojawią się dodatkowe ławki i kosze na śmieci.

– Remont skweru rozpoczął się w ubiegłym roku - przypomina rzeczniczka. – Wówczas w głównej alejce położono kostkę zamiast asfaltu, kostką wyłożono też wszystkie dojścia do skweru, a podjazdy na alejkę dostosowano do potrzeb niepełnosprawnych.

Teraz przebudowana zostanie też fontanna. W planach jest fontanna posadzkowa, płaska (bez widocznego zbiornika wodnego) o wymiarach około 3 x 1,5 m, o nawierzchni pokrytej granitem. Woda tryskająca z sześciu dysz będzie podświetlana kolorowo, jak w Parku Słowackiego.

– Formalności związane z budową i urządzeniem fontanny załatwiane będą równolegle z remontem na skwerze – dodaje rzeczniczka. – Koszt fontanny to ok. 56 tys. zł, pieniądze są zabezpieczone w budżecie Wydziału Ochrony Środowiska.

Możliwe, że fontanna zostanie zamówiona jeszcze w tym roku, a uruchomiona na wiosnę przyszłego roku.