Członkowie pabianickiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Federacji Młodych Socjaldemokratów uporządkowali zarośnięty i zaśmiecony trawnik w centrum miasta (przy ul. Kilińskiego).

- W Pabianicach jest wiele zadbanych miejsc, trawników, są piękne kwiaty wzdłuż ulicy Zamkowej. Niestety, w naszym mieście są też miejsca zapuszczone, miejsca, o które nikt nie dba - mówi Tomasz Jura z SLD. – Takim przykładem jest właśnie trawnik przy ul. Kilińskiego, a więc miejsce w samym centrum miasta. Ale to nie jedyny przykład, bo o skoszeniu trawy zapomniano też np. wzdłuż ulicy Sikorskiego, przy krańcówce autobusowej, która znajduje się przy ul. Sikorskiego. Zaniedbana jest część Parku Wolności (okolice popularnej górki zwanej wielorybem).
Tych zapuszczonych i zaniedbanych miejsc w skali miasta jest niestety dużo więcej. Za niektóre z nich odpowiada Starostwo Powiatowe, za inne Urząd Miejski. 

Tą akcją Sojusz Lewicy Demokratycznej chce zwrócić uwagę władz miasta i powiatu na takie miejsca.
Kandydat na prezydenta Pabianic, Marek Gryglewski zapowiedział, iż  radni miejscy i radni powiatowi SLD wystąpią z interpelacją do władz miasta i powiatu w sprawie jak najszybszego uporządkowania zaniedbanych miejsc.

W sobotniej akcji porządkowania trawnika brali udział między innymi: Marek Gryglewski, Aleksandra Stasiak, Dariusz Chober, Elżbieta Szczepańska-Żebrowska, Tomasz Jura, Katarzyna Żupaniec i  Krzysztof Hauzer.