Komendantką obozu jest dh Ariadna Andrzejczak, oboźnym – dh Piotr Dorawa, w skład kadry wchodzą: dh Dorota Michel, dh Aleksandra Urbankiewicz, dh Konrad Kacperczyk i dh Jakub Okrojek. Najmłodsza uczestniczka ma 11 lat, najstarsi - po 16.
Jak zwykle na początku było dużo pracy z obozową pionierką – budowa bramy, urządzanie namiotów, zagospodarowanie terenu stanicy.Odbyło się inauguracyjne ognisko i pierwsza nocna gra terenowa. Kolejnym sprawdzianem, zwłaszcza dla uczestników, którzy po raz pierwszy są w Bieszczadach, będzie wędrówka na położony nieopodal harcerskiej bazy w Dwerniku szczyt Otrytu ( 896 m.n.p.m. ).Podczas 21 obozowych dni oprócz górskich wędrówek, kąpieli w Sanie, wieczornych ognisk, zaplanowano wycieczki do muzeum bieszczadzkiego w Ustrzykach Dolnych oraz nad Solinę.
- Tematyka obozu to historia Bieszczad – opowiada druhna Dorota Michel. - Planujemy też wizytę w jednostce Bieszczadzkiej Straży Granicznej.
Pogoda na razie dopisuje, humory też. Wszyscy ślą pozdrowienia dla swoich najbliższych i zapraszają do odwiedzenia tego jednego z najpiękniejszych miejsc w Polsce.