Wspomnienia z czasów II wojny światowej rozpoczęły powiatowe obchody roku szkolnego. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół nr 3. Dlaczego? Powodem było ukończenie termomodernizacji szkoły i oddanie do użytku budynku, który zupełnie zmienił swoje oblicze. Poszło na to prawie 3 miliony złotych. Ponad 1.200.000 zł pozyskano z Unii Europejskiej. Szkoła nie tylko na zewnątrz i wewnątrz wygląda pięknie, ale przede wszystkim jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i dobrze docieplona.

- Można powiedzieć, że zostały mury, a resztę robiliśmy od nowa. Bardzo się cieszymy, że nowoczesny budynek oddajemy do użytku właśnie w tak trudnym okresie, jak podwójny rocznik, który rozpoczyna teraz edukację – mówi Krzysztof Habura, starosta powiatowy.

Podczas rozpoczęcia mówiono o trudach wdrażanej reformy szkolnictwa.

Najmilszym elementem dla uczniów było wręczenie stypendiów, które przyznaje starosta powiatowy. Otrzymało je 22 uczniów. Jakub Ransz i Martyna Tokarczyk z I Liceum Ogólnokształcącego, Weronika Sumera i Anna Mądrakowska z II Liceum Ogólnokształcącego, Martyna Gąsiorowska, Wiktor Pawlak, i Weronika Malinowska z Zespołu Szkół nr 1, Aleksandra Kowalczyk, Weronika Olkusz, Katarzyna Błoch, Paulina Szwej i Jakub Sumiński z Zespołu Szkół nr 2, Arletta Laszkiewicz, Magdalena Jegier, Martyna Feliksińska, Aleksandra Niezgoda, Jakub Rosiński, Natalia Pabian i Gaja Włodarczyk z ZS nr 3, Paulina Struzik z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 oraz Marika Anna Mizler i Martyna Bachanek z Zespołu Szkół Specjalnych nr 5. Stypendium jest jednorazowe i wynosi od 1.000 do 1.400 zł. Podsumowano również rywalizację sportową. Bony dla szkoły na zakup sprzętu otrzymał Zespół Szkół nr 2.

Miejskie rozpoczęcie roku zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 5. Podczas miejskich uroczystości wręczono nominacje nowym – starym dyrektorom placówek oświatowych. Otrzymali je: Barbara Olszewska, dyr. Przedszkola Miejskiego nr 4, Renata Włodarczyk, dyr. Przedszkola Miejskiego nr 12, Beata Jaśkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 i Ilona Paszkiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 16.