Jak już pisaliśmy, dzisiaj wieczorem do Pabianickiego Centrum Medycznego zgłosił się 67-letni pacjent skarżący się gorączkę i kaszel, który miał kontakt z osobą z Niemiec. Zgodnie z procedurą postępowania przy podejrzeniu koronawirusa został przewieziony do na badania w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi. To szpital zakaźny. Wyniki badania będą znane w ciągu dwóch dni. Zgodnie z zaleceniem dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pabianicach rokowania badań epidemiologicznych przesądzą o dalszych decyzjach.

Jak nas poinformowała Aneta Klimek, rzeczniczka prezydenta miasta, właśnie zakończyło się spotkanie, które Grzegorz Mackiewicz zwołał w związku z grożną sytuacją. Wzięłi w nim udział przedstawiciele władz miasta i powiatu, zarządzania kryzysowego, oświaty i służby zdrowia. Zgodnie z zaleceniem kuratorium oświaty, szkoły i przedszkola odwołały wszystkie zajęcia odbywające się poza placówkami.

Decyzje o zamknięciu placówek oświatowych i innych instytucji zostaną podjęte w zależności od wyniku badania epidemiologicznego. Wszystkie działania są zgodne z wytycznymi służb sanitarnych i Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Jutro rano będzie kolejne spotkanie służb w sprawie bieżącego reagowania na zagrożenie koronawirusem.