Trzy lata temu łodzianin Michał Karpacki (finalista III edycji programu Idol) spotkał się z klawiszowcem Michałem Omyłą. Kilka dni później dołączył do nich drugi muzyk z Pabianic Andrzej Domaradzki - perkusista. Od tamtej pory powstało kilkanaście nowych piosenek popowo-rockowych. Omyła pisał muzykę, a Karpacki teksty. Na gitarze basowej gra w zespole trzeci muzyk z Pabianic - Przemek Wyrwas.
- Płyta rodziła się w trudach. Pierwszy swój tekst pisałem trzy tygodnie, czepiałem się wszystkiego. Kartki latały w powietrzu, trwała totalna burza mózgów - wspomina Karpacki.
Muzykę do tekstów Karpackiego pisał Omyła.
- Zazwyczaj na próby przychodzili z gotowymi własnymi kawałkami, pomysłami - mówi Domaradzki. - Potem wspólnie pracowaliśmy nad każdym kawałkiem.
Domaradzki, Omyła i Wyrwas to pabianicka kapela rockowa Prowokacja.
- Zawsze marzyliśmy, by nagrać płytę z własnymi kompozycjami - przyznaje Domaradzki.
Spełnienie marzeń stało się realne 3 lata temu, gdy spotkali się z utalentowanym młodym wokalistą Michałem Karpackim. Próby mają w podziemiach naszego Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki. Tutaj powstało 12 piosenek, które znalazły się na płycie "Ja to ja". Kawałki z niej można już usłyszeć w radiu Wawa i radiu Pogoda. Na płycie zagrał z nimi doskonały gitarzysta z Varius Manx Paweł Marciniak. Płyta została zrealizowana w studiu Quad Studios w Nowym Jorku. Na dobry początek zagrali już w wypełnionej po brzegi Sali Kongresowej w Warszawie razem z Edytą Górniak.
- Teraz czekamy na ułożenie trasy koncertowej. Naszym menedżerem jest menedżer Brodki, więc można powiedzieć, że jesteśmy w dobrych rękach - uważa Karpacki.
Na płycie oprócz perkusji, gitary basowej i instrumentów klawiszowych słychać ciekawie wkomponowane w poprockowe rytmy smyczki i wiolonczelę. Oprócz sentymentalnych kawałków: "Mogło być inaczej", "Jolene" czy "Tylko z nią", są też utwory nieco mroczniejsze: "Shallow Water" czy "Po imieniu". Teledysk "Ja to ja" można zobaczyć w Internecie na stronie www.teledyski.onet.pl. Debiutancka płyta kapeli z Pabianic świetnie sprzedaje się od kilku dni w Internecie na vivid.pl (po 24,50 zł) i na www.merlin.com.pl (26, 50 zł).