– Nie stać nas na utrzymanie tego oddziału - stwierdził krótko profesor Przemysław Oszukowski, koordynator oddziału i wspólnik spółki Medical Partner z Łodzi. – Przez półtora roku naszej działalności uzyskaliśmy 50-procentowy wzrost obrotów. Pacjentki do nas przychodziły. Rodziło się coraz więcej dzieci.

Przed lipcem 2020 roku na oddziale było 40 porodów w miesiącu. Po przejęciu przez spółkę Medical Partner było 60-70 porodów.

– Niestety, doszliśmy do ściany - mówi z żalem prof. Oszukowski.

Od 1 marca oddział ponownie przechodzi pod zarząd Pabianickiego Centrum Medycznego.

– Dla pacjentek nic się nie zmieni - zapewnia dr Lechosław Dorożała, dyrektor do spraw medycznych w PCM.

Zmiany dotyczące szpitalnego oddziału weszły w życie 1 września 2020 roku. Wtedy działalność przejął podwykonawca – spółka Medical Partner (z siedzibą w Łodzi), która realizowała kontrakt Pabianickiego Centrum Medycznego z Narodowym Funduszem Zdrowia ŁOW w Łodzi na usługi medyczne z zakresu ginekologii i położnictwa.

Dyrekcja Pabianickiego Centrum Medycznego wyjaśniała, że krok ten spowodowany był systematycznie powiększającym się ujemnym wynikiem finansowym generowanym przez tą komórkę organizacyjną, co znacząco wpływało na sytuację ekonomiczną Spółki.

Teraz z tych samych powodów finansowych ze współpracy z PCM rezygnuje Medical Partner.

– Rozmowy z lekarzami i pozostałym personelem trwały od kilku tygodni – ujawnia dr Dorożała. – Większość wyraziła chęć pozostania w PCM na kontraktach. Tylko trzy osoby odchodzą z naszego szpitala.

Oddziałem nadal będzie kierował doktor Arkadiusz Papis.