15 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. To święto ruchome, które wypada 60 dni po Wielkanocy.

W parafiach tego dnia organizowane będą procesje. Z tego powodu czekają nas zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Na linii „W” (Wola Zaradzyńska - Prawda) będzie obowiązywał specjalny rozkład jazdy.

Część kursów linii „T” dojedzie tylko do placu 500-lecia w Rzgowie (oznaczone literą H w rozkładzie).

Pozostałe autobusy będą kursowały według niedzielnego rozkładu. W czasie procesji możliwe są tymczasowe utrudnienia.

- Trasy przejazdów będą dostosowywane do bieżących warunków ruchu drogowego i poleceń funkcjonariuszy kierujących – informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego.

W piątek, 16 czerwca także czekają nas zmiany. Inaczej pojadą autobusy linii „7”, „263” i „D”. Będą kursowały według rozkładu jazdy z dni powszednich wolnych od nauki szkolnej.

Od środy wieczorem będą kursowały autobusy nocne „N4B” do Łodzi. W nocy z 14 na 15 czerwca (ze środy na czwartek) pojadą według rozkładu z soboty na niedzielę. Z czwartku na piątek z kolei pojadą według rozkładu piątkowego.

W piątek po święcie Punkty Sprzedaży Biletów MZK będą czynne w skróconych godzinach. Kasa na dworcu kolejowym będzie otwarta od 6.00 do 14.00, natomiast Biuro Obsługi Klienta przy Narutowicza 9 – od 9.00 do 16.45.