Od środy 2 do niedzieli 6 czerwca na drogach powiatu pabianickiego, jak i całego województwa trwa akcja drogówki. Zaczęło się od „kaskadowego pomiaru prędkości”. Na terenie województwa łódzkiego policjanci „odhaczyli” już 1.096 wykroczeń, w tym 851 dotyczących przekroczenia prędkości, co w 23 przypadkach zakończyło się zatrzymaniem prawa jazdy.

Funkcjonariusze pełnią służbę w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych z wideorejestratorami oraz na motocyklach. Zwracają uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, sprawdzają stan trzeźwości kierujących, kontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie.

Dodatkowo policjanci przyglądają się m.in. jak zostały przyswojone „nowe” przepisy ruchu drogowego. W szczególności te nadające pierwszeństwo pieszemu wchodzącemu i będącemu na przejściu, ale również czy piesi stosują się do zakazu korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego, podczas przechodzenia przez jezdnię.

W ciągu pierwszych dwóch dni czyli 2 i 3 czerwca 2021 roku na terenie województwa doszło do 18 wypadków, w których zginęły 3 osoby a 18 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 31 nietrzeźwych kierujących.