Sprzątanie ulic odbywać się będzie od 28. dnia danego miesiąca do 2. dnia miesiąca następnego. Zamiatarka nie będzie pracowała w dni świąteczne.
Jednym z warunków utrzymania czystości jest umożliwienie przejazdu zamiatarki. Niestety, zaparkowane na jezdni samochody skutecznie uniemożliwiają sprzątanie.
- Dlatego apeluję do kierowców o usuwanie w wyznaczonych dniach pojazdów z trasy przejazdu zamiatarki - mówi Stanisław Wołosz, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej.
Jeżeli warunki atmosferyczne w danym dniu nie pozwolą na sprzątanie wyznaczonej ulicy, to zamiatarka pojawi się tam po zakończeniu harmonogramu.

Tutaj będą zamiatać jezdnie: 

28. dzień miesiąca:
Torowa, Karniszewicka, Wiejska, Śniadeckiego, Jana Pawła II, Grabowa, Targowa.

29. dzień miesiąca: Gdańska, Grobelna, Świetlickiego, Waltera-Jankego, Bugaj, Kopernika, Gawrońska, Drewnowska, Nawrockiego.

30. dzień miesiąca: Okulickiego, św. Rocha, Kolejowa, Poniatowskiego, Reymonta, Żeromskiego, Moniuszki, Matejki, Kamienna, Powstańców Warszawy.

31. dzień miesiąca: Ostatnia, Dąbrowskiego, Skłodowskiej, Tkacka, Kochanowskiego, Mielczarskiego, Szarych Szeregów, Odrodzenia, Robotnicza, Toruńska.

1. dzień miesiąca: Piotra Skargi, Narcyza Gryzla, Ossowskiego, Szpitalna, Bracka, Żytnia, Mokra.

2. dzień miesiąca: Kościuszki, Pułaskiego, Narutowicza, Traugutta, Waryńskiego, Wyszyńskiego, Konopnickiej, Cicha