Na wniosek starosty Krzysztofa Habury radni zebrali się na sesji nadzwyczajnej w Starostwie. Chodziło o odwołanie członka Zarządu Powiatu Pabianickiego, Pawła P. Wcześniej Paweł P. złożył rezygnację z funkcji. Dlaczego? Bo przed prokuratorem we Wrocławiu przyznał się do przyjęcia łapówki od organizatorów imprez plenerowych w Pabianicach.

Głosowanie było tajne. Na 23 radnych na sesji pojawiło się 22. Nie było tylko Pawła P. Radni jednogłośnie głosowali za jego odwołaniem.

Teraz starosta czeka na propozycje z PiS, kto ma być nowym członkiem Zarządu. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Życie Pabianic, kandydatem jest Robert Rządziński. Na tego kandydata nie chce jednak przystać starosta Habura. A to on decyduje o składzie Zarządu.

Jeśli nie dogada się z PiS, niewykluczone, że powstanie nowa koalicja - PO, Blok Samorządowy Razem i SLD. Czy kandydatem na nowego członka Zarządu będzie Robert Kraska? Nikt nie zaprzecza, ale też nie potwierdza. Członek Zarządu Powiatu Pabianickiego miesięcznie zarabia 7.000 zł. Nie dostaje wtedy diety radnego.

Dlaczego odwołali Pawła P. www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/wzieli-lapowke-beda-nastepne-przesluchania.html