Do tej pory Rap Lokal kojarzył się nam z muzyczną imprezą, dochód z której przekazywano na rzecz sparaliżowanego Łukasza Millera – byłego piłkarza ręcznego Pabiksu. Od 216 roku w Pabianicach odbyło się 9 koncertów hip-hopowych, podczas których wystąpili lokalni raperzy. RL doczekał się też edycji m.in. w Końskich, Bełchatowie, Chorzowie i Włoszczowie. 

28 kwietnia oficjalnie stał się fundacją. Jej cele zawarto w kilkudziesięciu punktach, ale najważniejsze z nich to promowanie i wspieranie hip-hopowej społeczności. Wśród założeń fundacji są też m.in.: łączenie kultury i sztuki z innymi dziedzinami życia, promowanie zdrowego stylu życia, wolontariatu, upowszechnianie dobroczynności oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. 

Prezesem fundacji został (rzecz jasna) założyciel RL -  Krzysiek ESTE Łyszkowski, a jego zastępczynią Zuza Szcześniewska.

Jakie plany na najbliższą przyszłość ma fundacja? 

- W tym roku naszym słowem-klucz jest "cel" - nawijka o planach, drodze i spostrzeżeniach o nieprzeciętnym znaczeniu - mówi ESTE. - Chcemy kupić samochód przystosowany do potrzeb Łukasza i przygotować mural o powierzchni 140m2 na ścianie Urzędu Miejskiego, który przedstawi mapę naszego miasta w ciekawej grafice 3d. Oczywiście, jak od 5 lat, będzie też klip i koncert.

W tym roku pabianicki RL będzie świętował jubileusz. Przed nami jego 10. edycja.

- Jesteśmy na etapie wysyłania ofert sponsorom, aby wszystko wypaliło jak trzeba - dodaje Krzysiek. 

Zobacz też: "Totalne remonty Szelągowskiej" u ESTE.