Gmina Dobroń: Róża bez dziur

Około 1,2 kilometra pokruszonego asfaltu na drodze we wsi Róża w tym roku pokryje równy asfalt.

- Tam są dwa odcinki w fatalnym stanie. Cały asfalt jest spękany - wyjaśnia Adam Krasiński ze Starostwa Powiatowego. - Dlatego z gminą Dobroń wspólnie wykonamy remont w Róży.

280.000 zł daje Starostwo, a 100.000 gmina Dobroń.

 

Gmina Lutomiersk: Zamkną most w Szydłowie

Na Nerze w Szydłowie jest stary, zniszczony most. Wymaga natychmiastowego remontu. Starostwo na ten cel przeznaczyło 900.000 zł.

- To najważniejsza nasza inwestycja tego roku - wyjaśnia Adam Krasiński ze Starostwa. - Staramy się pozyskać na ten cel pieniądze z Ministerstwa Infastrukrtury. Potrzebujemy jeszcze raz taką kwotę, jaką mamy zabezpieczoną na ten cel w budżecie.

Projekt przebudowy już jest. Na czas remontu most zostanie zamknięty, a kierowcy będą musieli jeździć objazdami.

Gmina Dłutów: Do Mierzączki po równym

Walce drogowe zobaczymy w tym roku na drodze z Dłutowa do Mierzączki. Tutaj Starostwo wyasfaltuje kilometr drogi. Będzie to kosztowało 350.000 zł.

Gmina Lutomiersk: Pojedziemy w kierunku Babic

Aż 700.000 zł chce wydać Starostwo na układanie asfaltu na 2-kilometrowym odcinku drogi. To odcinek od DK 710 w kierunku Babic.

Gmina Dobroń: Wygodniej przy cmentarzu

Parking będzie przy cmentarzu w Dobroniu. Mieszkańcy doczekali się też nowego chodnika na ul. Leśnej. Na ten cel Starostwo Powiatowe planuje wydać 160.000 zł.

Gmina Pabianice: Chodniczka ciąg dalszy

W Piątkowisku będzie układany kolejny odcinek chodnika. W tym roku 160 metrów bieżących za 80.000 zł.

Powiat pabianicki: Zabłyśnie żółty ludzik

Przy szkołach pojawi się pulsujący na żółto sygnalizator ostrzegający o pieszych. Pulsujący na żółto ludzik zawiśnie w Dobroniu na ulicy Sienkiewicza przy szkole. W Ksawerowie montowany będzie na ulicy Szkolnej i przy szkole w Żytowicach. Akcja ostrzegania kierowców o przejściach dla pieszych jest organizowana z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Łodzi. Taki sygnalizator jest już na ul. Rzgowskiej przy szkole.