W Pabianicach - w Centrum Medczynym Pro-MED przy ul. Mariańskiej 5A, została uruchomiona nowa mobilna pracownia rezonansu magnetycznego. Usługi diagnostyczne będą świadczone jeden dzień w tygodniu - przez cały rok.

Aparat zainstalowany w pracowni to nowoczesny rezonans magnetyczny o sile 1,5 Tesli. Obrazy z badań nim będą przesyłane do Centrum Opisowego w Lublinie, gdzie Alliance Medical ma wykwalifikowany personel lekarzy - specjalistów radiologii, który opisuje obrazy. Wyniki (na płytach DVD) bedą  przekazywane w ciągu 48 godzin do CM Pro-MED.

– Samochód, w którym mieści się pracowania, będzie parkował na terenie Promedu. Pacjenci będą przyjmowani od godziny 7.00 do 22.00 – wyjaśnia Radek Popiel, dyrektor zarządzający agencji MEDIMAGE Public Relations Strategy.

Mobilny rezonans magnetyczny w Pabianicach dostępny jest dla pacjentów prywatnych. Cena badania, w zależności od jego skomplikowania - od 350 do 550 zł.

 ****

Rezonans magnetyczny jest nowoczesną i bardzo dokładną metodą obrazowania narządów wewnętrznych we wszystkich płaszczyznach. Metoda ta pozwala na wczesną diagnostykę chorób (np. guzy mózgu, choroby stawów, tkanek miękkich). Obraz uzyskany w trakcie badania pozwala na uzyskanie informacji niezbędnych do podjęcia właściwego leczenia, przez co ma ogromne znaczenie w onkologii, ortopedii, reumatologii i neurologii. Metoda nie wymaga użycia promieniowania rentgenowskiego, przez co jest bezpieczna dla pacjenta.