W piątek około godziny 14.00 na ul. Sienkiewicza doszło do kradzieży. 77-letnia pabianiczanka wracała z zakupów do domu. Kobieta szła o lasce, trzymając w ręku torbę z zakupami. W pewnej chwili podbiegł do niej od tyłu zamaskowany  mężczyzna i wyrwał jej torebkę. Krzyki okradzionej kobiety usłyszał przechodzień. Natychmiast ruszył w pogoń za złodziejem. Ten, nie chcąc oddawać zrabowanego mienia, zagroził świadkowi użyciem przemocy.

- Mężczyzna obawiając się o swoje zdrowie, zaprzestał dalszego pościgu i powiadomił policjantów – wyjaśnia kom. Joanna Szczęsna z pabianickiej policji.

Dzięki pomocy świadków policjanci dotarli do jednej z kamienicy położonej nieopodal miejsca zdarzenia. W jednym z mieszkań zatrzymali podejrzewanego 26-latka. Przy nim znaleźli pieniądze należące do pokrzywdzonej oraz kominiarkę, w której dokonał przestępstwa.

- Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 26-latkowi zarzutu kradzieży rozbójniczej. W przypadku mniejszej wagi tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje Szczęsna.