5 kwietnia miało ruszyć głosowanie na siłownię plenerową w konkursie „Nestle porusza Polskę”. Z powodu problemów technicznych głosowanie nie wystartowało w zaplanowanym terminie.

Usterkę udało się usunąć i już możemy głosować. Z naszego województwa zgłoszonych jest 39 lokalizacji. Wygra po jednej z każdego województwa. W poniedziałek Pabianice miały najwięcej głosów z Łódzkiego i... najwięcej w całym głosowaniu!

Codziennie możemy oddać jeden głos. Głosowanie zostało przedłużone do 6 lipca. Zagłosować możemy poprzez stronę http://www.nestleporusza.pl/. Będzie trwało do 6 lipca. Każdy może oddać jeden głos.

Urzędnicy zgłosili nasze miasto do konkursu "Nestle porusza Polskę". Internauci zdecydują, gdzie powstanie 16 plenerowych siłowni.

- Wskazaliśmy teren przy Szkole Podstawowej nr 14 - informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta. - Na Bugaju już jest siłownia, więc wskazaliśmy drugą część miasta. Będzie to miejsce dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Po zakończeniu głosowania powstanie 16 list wojewódzkich. W każdym zwycięży jedna gmina, która uzyska najwięcej głosów.

Nagrodą w konkursie jest siłownia zewnętrzna, składająca się z dziewięciu urządzeń: poręcze i podciąg nóg, wioślarz, rower i jeździec, biegacz i orbitrek, twister i surfer oraz tablica z regulaminem siłowni zewnętrznej. Razem z montażem siłownia ma wartość 14.299 zł. Nagród w konkursie jest 16. Laureaci dostaną sprzęt do końca listopada.