Piłkarze Włókniarza nie będą zbyt długo odpoczywać przed rundą wiosenną. Do 15 grudnia trenują pod dachem 3 razy w tygodniu. Potem mają krótką przerwę świąteczną i na początku stycznia ostro biorą się do roboty.

Przed nimi trudna runda. Włókniarz ma ambicje awansować do IV ligi. Aby to zrobić, muszą wywalczyć 1. miejsce w tabeli. Dlatego działacze już myślą o wzmocnieniu składu.

- Potrzebuję czterech, pięciu dobrych piłkarzy - mówi trener Jerzy Rutkowski. - Każda linia wymaga wzmocnień. Bez tego nie ma co marzyć o awansie. Rozmawiałem w tej sprawie z prezesem Wasilewskim. Obiecał, że nie zawiedzie.

***
Także piłkarze PTC przeszli do sali. Trenują 3 razy w tygodniu w SP nr 13. Przerwę świąteczną zaplanowali od 15 grudnia do 4 stycznia. Muszą solidnie przyłożyć się do treningów, bo czeka ich trudne zadanie opuszczenia strefy spadkowej.

- Łatwe to nie będzie, ale myślę, że się uda - mówi kierownik drużyny Stanisław Zych. - Nie mamy pieniędzy na ściągnięcie nowych, lepszych piłkarzy. Ale wkrótce dołączą do zespołu kontuzjowani: bramkarz Wojtek Suchecki, Jarek Szmytka, Michał Stasiak i Bartosz Antczak, to zaczniemy wygrywać i piąć się w górę tabeli.