W niedzielę 15 czerwca Włókniarz gra pierwszy baraż o awans do IV ligi. Nasi piłkarze jadą do Zgierza i będą walczyć z MKP. Rywale jak burza przeszli przez rozgrywki w swojej grupie. Przegrali zaledwie jeden mecz (z Kutnem).

Jerzy Rutkowski - trener Włókniarza:

- Podoba mi się zgierska jedenastka. Jest waleczna, gra z charakterem. Mają kilku specjalistów od stałych fragmentów gry, zwłaszcza rzutów rożnych. Moim zdaniem, filarem zespołu są: stoper Grzegorz Krysiak, który grał z ŁKS w pierwszej lidze i napastnik Darek Matusiak. Świetnie gra też Kamil Bartczak. Przed nami ciężki bój, ale szanse oceniam na pięćdziesiąt procent. Wierzę w mój zespół. Chłopaki potrafią się mobilizować przed ważnymi pojedynkami. Jest jeden warunek. Musimy się wspiąć na wyżyny piłkarskiego rzemiosła.

Andrzej Kusy - trener MKP Zgierz:

- Ostro się przygotowujemy do tego dwumeczu. Włókniarz to solidna drużyna, oparta na kilku niezłych piłkarzach. Najlepsze wrażenie robią: bardzo bramkostrzelny napastnik Tomasz Łądka i Michał Filipiak ze środka pola. Myślę jednak, że skład to atut mojego zespołu. Mamy byłych pierwszoligowców: Grzegorza Krysiaka i Mateusza Kozłowskiego. Do tego kilku młodych ale bardzo zdolnych, ambitnych graczy. Przy zielonym stoliku przewidziałbym nasz awans. Ale to jest sport i wszytko może się zdarzyć.

***
Typujemy skład Włókniarza

bramkarz: Krzysztof Piaseczny

obrońcy: Paweł Załoga, Zbigniew Stasiak, Piotr Urbaniak, Piotr Grącki

pomocnicy: Daniel Macierzyński, Bartosz Dziuba, Arkadiusz Kuśmierowski, Maciej Chmielewski

napastnicy: Tomasz Łądka, Przemysław Baczyński