Wyszukiwarka jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy wpisać miejsce, gdzie się znajdujemy i to, w które chcemy się dostać. Można też ustawić datę i godzinę. Wyszukiwarka przeanalizuje połączenia i wybierze najdogodniejsze. Podpowie, na który przystanek pójść, ile czasu zajmie droga, jak długo będziemy czekać na autobus i kiedy będziemy na miejscu. Serwis informuje nawet, kiedy powinniśmy wyjść z domu, by zdążyć na przystanek!

Wyszukiwarkę znajdziemy ją na stronie http://pabianice.jakdojade.pl.

Serwis http://jakdojade.pl zawiera nie tylko bazę rozkładów jazdy wszystkich pabianickich linii autobusowych, ale także komplet informacji o połączeniach łódzkiej komunikacji miejskiej, a nawet o kursach pociągów Przewozów Regionalnych.

- Dzięki temu system nie tylko podpowie nam, o której godzinie będzie najbliższy autobus z centrum w kierunku Bugaju, ale nawet zaplanuje nam podróż komunikacją na przykład z Pawlikowic do Ozorkowa – informuje Marcin Chmielewski z Referatu Inżyniera Miasta.
Szukanie połączeń to nie jedyne możliwości wyszukiwarki. Można sprawdzić najbliższe odjazdy autobusów z interesującego nas przystanku, albo uzyskać dostęp do rozkładu prosto z mapy.
Pasażerowie mogą pobrać aplikacje na systemy Android, Symbian, Windows Phone, iOS.
Jakdojade.pl obsługuje 16 największych miast Polski, m.in.: Warszawę, Kraków, Wrocław, Poznań, Górnośląski Okręg Przemysłowy. System stworzyli studenci Politechniki Poznańskiej, częściowo przy udziale funduszy europejskich.
- Nowoczesna wyszukiwarka połączeń to kolejna innowacja dla pasażerów pabianickiej komunikacji miejskiej po uruchomieniu w marcu możliwości zakupu biletów przez telefon – dodaje.