Kto chce wynająć biuro w remontowanym jeszcze budynku przy ul. Zamkowej 21, będzie się mógł wprowadzić tu pod koniec czerwca. Za metr podłogi na parterze trzeba zapłacić 100 zł. Metr na piętrze wyceniono na 13 euro (ok. 52 zł). Te ceny można negocjować.

Do wynajęcia są też lokale w Domu Tkacza przy ul. św. Jana 20. Właściciel widziałby tu pub, pizzerię lub restaurację. Jest też miejsce na kilka małych sklepów. Za metr podłogi trzeba dać 25 zł (netto). Amatorów na poprowadzenie tutaj knajpki chyba brakuje, bo od wielu miesięcy Dom Tkacza stoi pusty.

Tymczasem dużą popularnością cieszą się stoiska w SDH Trzy Korony przy ul. Kilińskiego 1. Za metr na piętrze w "esdehu" płaci się od 48,80 do 80 zł. Cena zależy od powierzchni stoiska. Na razie nie ma wolnych miejsc. Natomiast od 1 kwietnia będzie można wynająć jedno stoisko na I piętrze Domu Handlowego Domino (Zamkowa 41). Cena za metr: 35 zł.

Dużym zainteresowaniem pabianickich kupców cieszyła się galeria w Centrum Handlowym ECHO (Zamkowa 31). Niestety, odstraszyła ich nie cena, ale warunki najmu - każdy musi podpisać 10-letnią umowę z Echo Investmentem.

- Chciałam kupić sklep w galerii z wejściem od Zamkowej, ale okazało się to niemożliwe - mówi szefowa francuskiej firmy odzieżowej. - Wynajęcie lokalu za takie pieniądze mnie nie interesuje.

Za metr podłogi w ECHO trzeba dać od 17 do 20 euro (około 80 zł).

- W wyjątkowych, indywidualnie rozpatrywanych przypadkach zgadzamy się na krótszy okres wynajmu - informują w dziale sprzedaży kieleckiej firmy. - Również indywidualnie negocjowane są ceny za wynajmowane powierzchnie.

Do wzięcia jest tu jeszcze 9 sklepów z wejściem od Zamkowej i kilkanaście pomieszczeń w zabytkowych dwóch budynkach stojących przy parkingu (dawna wieża ciśnień i dawne biuro fabryki).

- W tych ostatnich najchętniej widzielibyśmy szkoły językowe, biura albo lokale gastronomiczne - mówią w Kielcach.