W niedzielę punktualnie o godzinie 14.00 rozpoczęły się zawody Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Dobroń. Odbywają się corocznie dzięki pomocy Urzędu Gminy Dobroń, a także zaangażowania druhów z jednostek OSP, którzy pragną podnosić swoje umiejętności w rywalizacji sportowo-pożarniczej.

W zawodach wystartowały drużyny młodzieżowe oraz seniorów. Drużyny młodzieżowe - żeńską i męską - jako jedyna wystawiła jednostka z Dobronia. Ta ostatnia zajęła na zawodach wojewódzkich II miejsce w Rozprzy (pow. piotrkowski). Rywalizacja była rozgrywana w dwóch zadaniach: bieg sztafetowy i rozwiniecie bojowe - czyli ćwiczenia na mokro. Nad prawidłowym wykonaniem ćwiczeń czuwała komisja sędziowska powołana przez komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach, w której skład wchodzili strażacy ze straży zawodowej z Pabianic, a także druhowie z Dłutowa, Pabianic i Lutomierska.

Na początek w sztafecie poszły drużyny z MDP (są to młodzi strażacy w wieku od 12 do 15 lat). Młodzieżówka żeńska wykonała zadanie bezbłędnie z czasem 102 sekundy, a męskiej przydarzył się mały błąd w wykonaniu zadania i otrzymali 3 punkty karne z czasem 78 sekund.

Potem wystartowały drużyny męskie seniorów według następującej listy startowej: OSP Orpelów, OSP Róża, OSP Chechło-pierwsza drużyna, OSP Mogilno, OSP Morgi, OSP Markówka, OSP Dobroń, OSP Chechło-druga drużyna.

Najlepiej z zadaniem sztafetowym poradzili sobie druhowie z Dobronia z wynikiem 63.

Wyniki: OSP Dobroń 63, OSP Markówka 66, OSP Róża 67, OSP Orpelów 69, OSP Morgi 70, OSP Chechło (druga drużyna) 73, OSP Chechło (pierwsza drużyna) 75, OSP Mogilno 80.

Następnie rozegrano rozwinięcie bojowe z użyciem wody. Pierwszeństwo w starcie miały drużyny młodzieżowe, gdzie dziewczęta z Dobronia osiągnęły czas 67 sekund, a męska drużyna 55 sekund.

Najbardziej zaciekła walka toczyła się w grupie seniorów, gdzie pierwsze miejsca zajęły drużyny z Dobronia i z Chechła (druga drużyna) z czasem 41 sekund, a trzecie miejsca podzieliły między siebie drużyna z Markówki i Chechła (pierwsza drużyna) z czasem 46 sekund. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Orpelowa - 54 sekundy, OSP Mogilno - 55 sekund, OSP Morgi - 60 sekund i OSP Róża z wynikiem - 62 sekundy.

W klasyfikacji ogólnej bezkonkurencyjna była drużyna z OSP Dobroń, która czwarty rok z rzędu obroniła tytuł Mistrza Gminy, pod kierownictwem Wiesława Prusisza z wynikiem 104. Potem była drużyna Stanisława Sochy z OSP Markówka z ogólnym wynikiem 112. Następne miejsce przypadło OSP Chechło, którą prowadził Marek Kozioł (121), IV miejsce OSP Orpelów (123), V miejsce OSP Róża (129), VI miejsce OSP Morgi (130), VII miejsce OSP Mogilno (135). Poza klasyfikacją startowała drużyna z OSP Chechło (druga drużyna), która z wynikiem 114 uzyskałaby 3. miejsce.