– Uroczyste obchody Święta Pracy oraz 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, odbędą się 1 maja w naszym mieście – zaprasza na obchody Aleksandra Stasiak.

Świętowanie rozpocznie się składaniem kwiatów pod pomnikiem PPR, a potem będzie energetycznie - tradycyjny rajd rowerowy, który w tym roku nabiera szczególnego znaczenia, bo obchodzimy 20-lecie Polski w Unii Europejskiej.

– Przejechane 20 km będzie symbolicznym odzwierciedleniem 20 lat naszej obecności w strukturach Unii Europejskiej – zapowiada radna miejska.

Rajd wystartuje o godzinie 10.00 z Lewitynu. Cykliści pojadą ulicami: Bugaj, Kopernika, Piotra Skargi, Graniczną, 20 Stycznia, Prawda, Czyżeminek, parking leśny w Rydzynach (przystanek na lody), ul. Górna, 20 Stycznia, Waltera Jankego. Przyjazd ok. godz.11.30.

Po powrocie z rajdu, na wszystkich uczestników czekać będzie poczęstunek oraz quiz z wiedzy o Unii Europejskiej, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

W tym roku obecni będą wyjątkowi goście: Tomasz Trela - poseł na Sejm RP, prof. Marek Belka - eurodeputowany oraz Marcin Karpiński - senator RP, którzy podzielą się swoimi refleksjami na temat miejsca Polski w Unii Europejskiej.