Rowerzyści wyruszyli wczesnym rankiem z krańcówki przy ul. Waltera-Jankego. Pogoda dopisała, na przejażdżkę wybrały się całe rodziny.

- Przejechaliśmy tylko jedną ścieżką rowerową, na Świetlickiego. Trasa rajdu w większości prowadziła przez pola – mówi Aleksandra Stasiak, organizatorka rajdu. – Mamy nadzieję, że za rok tych ścieżek rowerowych będzie o wiele więcej, bo również zamierzamy zorganizować taki rajd.

W rajdzie wzięli udział nie tylko członkowie SLD, ale również pabianiczanie, którzy chcieli aktywnie spędzić wolny weekend.

- Trafiła się okazja, więc wybrałem się na rajd z tatą i siostrą. Na co dzień jeżdżę w klubie PTTK „Konusik” – powiedział Jakub Królak.

Fragment trasy przejechała również Weronika Marczuk, celebrytka, która kandyduje do Parlamentu Europejskiego.

Rajd zakończył się przed Urzędem Miejskim. Rowerzyści dołączyli do uczestników obchodów pierwszomajowych i przemaszerowali przed pomnik Bojowników o Wolność i Wyzwolenie. Tam przemawiali: Robert Kraska, przewodniczący SLD, Cezary Olejniczak, poseł RP, Ryszard Kaczkowski, sekretarz wojewódzki SLD, Zbigniew Krasiński, wicestarosta Sieradza, kandydat do PE, Aleksandra Stasiak, SLD i Marek Gryglewski, SLD.

Zabrzmiały trzy hymny. Na początku orkiestra zagrała Mazurek Dąbrowskiego, później wykonała Międzynarodówkę, czyli hymn ludzi pracy. Na koniec zabrzmiał hymn Unii Europejskiej. Dziś obchodzimy dziesiątą rocznicę wstąpienia Polski do UE.

Na zakończenie obchodów była grochówka.