Dziś odbędą się miejsko-powiatowe obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 9.30 zostanie odprawiona msza w kościele św. Mateusza, po której władze miasta i powiatu symbolicznie złożą kwiaty przed pomnikiem Niepodległości. Tutaj zostaną wygłoszone przemówienia okolicznościowe. Będą również rozdane nagrody zwycięzcom w konkursie wiedzy o Konstytucji RP zorganizowanym w II Liceum Ogólnokształcącym.

- Uczniowie, którzy w teście zdobyli największą liczbę punktów otrzymają wartościowy sprzęt elektroniczny. Upominki były dla wszystkich trzydziestu uczestników, natomiast dziesiątka uczniów dodatkowo otrzymała grę planszową – mówi Gracjan A. Majewski, absolwent II LO i organizator konkursu.

Tak jak to kiedyś bywało, tak i w tym roku odbędzie się rodzinny piknik patriotyczny. Wraca po czasach pandemii. Rozpocznie się o godzinie 13.00 na Bulwarze Feliksa Kruschego (ul. Grobelna 4). W programie są występy artystyczne. Na scenie odbędzie się 4-godzinny maraton pieśni patriotycznych. Najpierw będzie koncert „Dobrzan”. Potem wystąpią duety seniorów z klubów seniorów działających przy Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz uczestnicy zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury. W programie jest też wspólne malowanie wielkoformatowej, biało-czerwonej flagi z Adamem „Krukiem” Wirskim, oraz darmowy grill. W roli kucharzy wystąpią nasi radni.

- Chcemy zaprosić państwa do uczestnictwa w obchodach tej rocznicy – mówił Krzysztof Habura, starosty powiatowy.

- Uchwalenie konstytucji kojarzy nam się ze świętem rodzinnym, radosnym, dlatego zapraszamy was na Bulwary. Życzę mieszkańcom pięknej pogody i dobrej zabawy – dodaje Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, wiceprezydent Pabianic.

Piknik potrwa do 17.00.