W niedzielę 9 maja na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach ("Businka") odbędzie się Piknik Europejski, organizowany z okazji Dnia Europy, święta Unii Europejskiej obchodzonego we wszystkich państwach członkowskich oraz 6. rocznicy przystąpienia Polski do Unii.

Wśród atrakcji przewidzianych w programie znalazły się liczne konkursy i zabawy dla dzieci, i młodzieży oraz występy zespołów muzycznych - gwiazdą wieczoru będzie zespół Filids, grający muzykę irlandzką.

W czasie pikniku odbędzie się XI Powiatowa Majówka Strażacka, podczas której przewidziano występy orkiestr strażackich, pokaz ratownictwa i sprzętu strażackiego.

W ramach obchodów Dnia Europy w Pabianicach zostaną zorganizowane również imprezy sportowe. W sobotę 8 maja odbędzie się Pabianicki Pieszy Rajd Europejski oraz finał akcji Cała Polska Biega, w ramach którego zostanie zorganizowany Pabianicki Bieg Zamkowy. Na koniec organizatorzy zaplanowali "układanie żywej Europy" na Starym Rynku – uczestnicy rajdu i biegów wspólnie staną obok siebie na rynku, komponując się w kształt kontynentu europejskiego, co zostanie uwiecznione na pamiątkowej fotografii. Do wzięcia udziału w akcji zapraszamy wszystkich pabianiczan.

- Zapisy biegaczy przyjmuje do 6 maja Łukasz Stencel - informuje Agnieszka Skalska, rzeczniczka prezydenta.

Zapisy pod tel. 506 466 551.

Niedzielny festyn ma mieć charakter pikniku rodzinnego, co sprawi, iż przyjemna atmosfera wspólnej zabawy i przyjazny klimat wydarzenia przyciągną wielu mieszkańców miasta i okolic. Organizatorami imprezy są Punkt Informacyjny Europe Direct Pabianice oraz Urząd Miejski w Pabianicach.