Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych obchodzony jest od 2005 roku z inicjatywy Zgromadzenia Ogólnego ONZ i przypada w trzecią niedzielę listopada.

W tym roku obchodzimy go 19 listopada. Zorganizowany z tej okazji, symboliczny rajd rowerowy wystartuje o godz. 10.00 z parkingu przed halą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. "Grota" Roweckiego 3). Udział może wziąć każdy. Cykliści dojadą drogami rowerowymi na ul. Łaską. W miejsce, gdzie na początku listopada 82-letnia piesza wpadła pod tramwaj. Tam zapalą znicz. 

- Wspólnie z pabianickim policjantami, strażakami oraz przedstawicielami fundacji "Ogień Zabija" i sklepu rowerowego "Alpina" symbolicznie uczcimy pamięć wszystkich ofiar wypadków drogowych - mówi Robert Manios ze stowarzyszenia Rowerowe Pabianice. - Wydarzenie zakończymy apelem do władz samorządowych o poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych zlokalizowanych w obrębie szkół. 

Rajd pamięci ofiar wypadków drogowych organizowany jest u nas cyklicznie przez Rowerowe Pabianice. W ubiegłym roku symboliczny znicz zapalono przy ul. Lutomierskiej, gdzie zginął 52-letni pieszy.