Trwają zapisy na rok szkolny 2023/24.

Do szkoły I stopnia przyjmowane są dzieci i młodzież w wieku 8-16 lat do klas o specjalności: flet, obój, klarnet, trąbka, fagot, waltornia, puzon, perkusja, altówka, kontrabas, gitara, akordeon, organy i saksofon. Kandydatów w wieku 7-10 lat do klas: fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, gitary, akordeonu, fletu, klarnetu, fagotu, trąbki, puzonu, perkusji, kontrabasu i saksofonu. Zgłoszenia do 30 kwietnia 2023 r.

Szkoła II stopnia zaprasza chętnych w wieku 10-23 lata do nauki w specjalnościach: fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, klarnet, fagot, trąbka, waltornia, puzon, perkusja, gitara, akordeon, organy, saksofon. Zgłoszenia do 31 maja 2023 r.

Kandydaci na przyszłych muzyków będą mogli zapoznać się ze szczegółami naboru podczas dnia otwartego. Odbędzie się on 18 marca, od godz. 11.00 w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Bychlewie.

Szkoła będzie "jak nowa"

W murach budynku przy ul. Grobelnej od ok. 2 lat trwa remont. Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Pabianicach istnieje już 55 lat, ale dawno nie przeżyła takich ciężkich chwil. Były obawy, że przestanie istnieć, na szczęście niepotwierdzone. Miała to być tylko termomodernizacja, w ramach większego zadania realizowanego przez Centrum Edukacji Artystycznej za pieniądze z UE, tymczasem doszło do wymiany stropów i dachu. W trakcie prac okazało się, że trzeba wymienić konstrukcję dachową wraz z poszyciem, wymienić stropy na poziomie I i II piętra. Przyczyną był zły stan techniczny.

Inwestor „termomodernizacji” zapewnia, że zostanie zakończona na przełomie lipca-sierpnia tego roku.

– Nowy rok szkolny zaczniemy w wyremontowanym budynku – mówi Beata Kępińska, dyrektor szkoły. – Póki co, zajęcia prowadzimy w dwóch zaprzyjaźnionych szkołach - pabianickiej „piętnastce” i podstawówce w Bychlewie.