Prezydent Zbigniew Dychto i dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Robert Jakubowski podpisali umowę o szkoleniach.
- Projekt obejmuje szkolenia zawodowe oraz m.in. warsztaty psychologiczne, a także udział w pracach społecznie użytecznych – mówi Joanna Ubych, dyrektorka Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach. - W tym roku do programu zostanie przyjętych 80 osób wybranych spośród członków Klubu Integracji Społecznej, osób samotnie wychowujących dzieci, kobiet powyżej 40 roku życia i mężczyzn z niskimi kwalifikacjami zawodowymi. 
Najwięcej osób deklaruje udział w szkoleniach z zakresu: opiekunka społeczna, fryzjerstwo, masaż leczniczy. Ale nie brakuje zgłoszeń na kursy komputerowe, prawa jazdy i kursy językowe.
- Każdego z podopiecznych będziemy traktować w indywidualny sposób i damy mu możliwość wyboru szkolenia. – dodaje pani dyrektor.
Start projektu planowany jest na przełom września i października. Szkolenia będą prowadzone w lokalu MCPS przy ulicy Zamkowej 58a.
Projekt nosi nazwę: „Drogowskaz - PRZEMIANA” i jest współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny oraz (w 10,5 procentach) przez miasto. Jego całkowita wartość to ponad 521 tysięcy zł.

 

Natalia Bernat