Słowa piosenki napisał Sławomir Stanek, tata jednego z uczestników projektu. Chętnych było kilka dzieci, więc i zwrotek początkowo niewiele. Potem jednak dochodzili kolejni i tak powstał całkiem długi, przyjemny utwór. Cały o świętach i cały wykonany przez dzieci z Pabianic. Każde z nich nagrywało samo w domu, a spotkali się jedynie na chwilę, aby zgrać ostatnią zwrotkę, którą wykonują razem. Nad montażem i podkładem dźwiękowym czuwał tata Filipa. Zapowiedzią utworu miałyby zdjęcia ze śniegiem, więc czekali na niego do ostatniej chwili.

- Ten brakujący element dograliśmy w piątek wieczorem. Niestety nie spadł śnieg, więc do nagrania wykorzystaliśmy piękną iluminację świetlną w pabianickim centrum handlowym – mówi Sławomir Stanek.

Dzieci śpiewają od serca. Każde z nich zrobiło co mogło, aby wypaść jak najlepiej. Mają nadzieję, że pabianicka świąteczna piosenka „Przystanek Święta” spodoba się mieszkańcom miasta.

Wcześniej grupa dzieci przygotowała piosenkę na czas epidemii. Było to na początku zdalnej nauki, kiedy dzieci siedziały w domach i jeszcze nie do końca było wiadomo jak nauczanie przez Internet ma wyglądać.

Potem do grupy dołączyli kolejni i nagrali #hot16challenge2. Do nagrań nominowali kolejne osoby, w tym władze miasta, które na ich apel odpowiedziały.

W tym projekcie wzięli udział: Abi, Antosia, Dorotka, Maja, Amadeusz, Bartek, Filip, Robert i Tymek.

Dzieci składają wszystkim najserdeczniejsze życzenia:

Czy dzisiaj nie jest może ten pierwszy dzień w roku, w którym zaczynamy już myśleć o Świętach Bożego Narodzenia?

Tak... Dzisiaj są Mikołajki... Dzień radości, miłości, życzeń i prezentów...

My również mamy dla Was taki malutki prezencik, który dzieci chciały przygotować i podzielić się nim z Wami wszystkimi właśnie dzisiaj...

Abi, Antosia, Dorotka, Maja, Amadeusz, Bartek, Filip, Robert i Tymek swoim uśmiechem, swoim występem i słowami tej piosenki chcą życzyć Wszystkim by dzisiejszy dzień był wyjątkowy, a zbliżające się Święta Bożego Narodzenia przyniosły upragniony spokój, radość i wytchnienie...

Wesołych Świąt Kochani