Wielka impreza, która odbędzie się dziś (25 sierpnia) na Lewitynie, to efekt ciężkiej pracy pabianickich rowerzystów. Powód? Wzięli oni udział w kampanii „Kręć kilometry”. Każdą przejażdżkę rejestrowali w systemie zliczającym kilometry. Doprowadziło to do tego, że wspólnie „wykręcili” 568.668 kilometrów i tym samym zajęli 1. miejsce w ogólnopolskim rankingu, wyprzedzając nawet Warszawę.

Wygraną jest właśnie impreza Allegro Tech Days. Pod tą nazwą kryje się całkiem niezła zabawa z najnowszy gadżetami. Jak stworzyć i zaprogramować własnego robota sumo do walki na ringu? Albo jak podczas tajnej misji wojskowej stworzyć robota, który wykryje dla nas samoloty wroga? To tylko część tematów bezpłatnych warsztatów dla dzieci od lat 4 do 16 lat.

Poza warsztatami dla dzieci, będą także pokazy i możliwość przetestowania najnowszych gadżetów technologicznych, takich jak drony, elektryczne deskorolki i rowery, monocykle i hulajnogi.

- W programie znalazły się też rozmowy ze specjalistami branży technologicznej, które prowadzić będzie ekspert technologiczny wydarzenia Kuba Klawiter, twórca programu Tech Week na YouTubie – zapowiadają organizatorzy.

Wydarzenie potrwa od godziny od 10.00 do 17.00.

Odbędzie się bez względu na pogodę.