Od 1 lipca miała być uruchomiona linia P na trasie Chocianowice - Pabianice (Wiejska). Ale w poniedziałek po południu odwołano pierwszy kurs.
- Nie jest to możliwe, bo Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad, czyli właściciel drogi, nie załatwiła włączenia świateł sygnalizatora przy przejeździe przez drogę na granicy Ksawerowa i Pabianic - wyjaśnia Agnieszka Skalska z Urzędu Miejskiego. 
Dziś przez Pabianice przejechał tramwaj testowy.
- Nie było zastrzeżeń do przygotowanej przez nas trasy - mówi inżynier miasta Andrzej Różański, który jechał tym tramwajem. - Ale Zakład Eneregtyczny nie dostał pisma o uruchomieniu komunikacji i z podłączeniem prądu do sygnalizatora trzeba poczekać do czwartku. 
Dlatego nadal pasażerów tramwaju będzie woził autobus komunikazji zastępczej. Pojadą nim do Chocianowic, gdzie przesiądą się do tramwaju.Od jutra tramwaje linii 11 będą kursować na trasie: CHOCIANOWICE – Pabianicka, Piotrkowska, Żwirki, Kościuszki, Zachodnia, Zgierska – HELENÓWEK.
Linia 11A zostanie zawieszona. Uruchomiona zostanie linia 16 do Zgierza na trasie: ZGIERZ – 1 Maja, Łódzka, Zgierska, Zachodnia, Kościuszki, Żwirki, Piotrkowska, pl. Niepodległości, Rzgowska – KURCZAKI.
Linia 16A ma obsługiwać trasę z Kurczaków tylko do Helenówka.
Tramwaje na lini P będą wyposażone w automaty biletowe firmy Pixel.