- Mamy 1,4 mln złotych zarezerwowane na remonty dróg - mówi wiceprezydent Grzegorz Mackiewicz. - Przede wszystkim trzeba wreszcie wyrwać resztki torów tramwajowych ze skrzyżowania przy Jankego i poprawić miejscami tę ulicę. Bo niedługo w niektórych miejscach się zapadnie.

Na przykład przy postoju taksówek jest tak wielkie zagłębienie, że rozpędzone samochody wyskakują niebezpiecznie w górę. Sfrezowania pokruszonego i połatanego asfaltu wymaga ulica Warszawska - od Dużego Skrętu do Widzewskiej. Potem zostanie pokryta nowym dywanikiem asfaltowym.

- Warszawska nie musi być robiona cała na tym odcinku, ale miejscami wymaga gruntownego remontu - dodaje.

Nowy asfalt ma się pojawić na Kościuszki i na Wiejskiej - od szpitala do Hermanowa. Doczeka się go też 100-metrowy odcinek ulicy Bugaj - od Świetlickiego do Gawrońskiej. Wcześniej zostanie tutaj uszczelniony ostatni odcinek kanału burzowego.

- Orzechowa i Wschodnia będą robione, ale metodą gospodarską. Oczywiście wtedy, gdy zostanie przełożony gazociąg we Wschodniej - wyjaśnia Mackiewicz. - Widzewska ma być zrobiona destruktem.

Już wiadomo, że drogowcy pojawią się na Zielonej, by poprzekładać pozapadane i pokruszone płyty jumbo. Wejdą też na chodniki. Na liście w ratuszu znalazł się chodnik w ulicy Piotra Skargi.

- Przy Nawrockiego zupełnie został zniszczony podczas układania asfaltu - zauważa Mackiewicz. - Będzie układany aż do Dobrej.

Na liście jest też ul. Warszawska - od Konstantynowskiej do Batorego. Tutaj po krzywym, pozapadanym chodniku chodzą setki pabianiczan.

Na Rzgowskiej budową chodników zajmie się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Pobudują tutaj też ścieżkę rowerową.

- Planowaliśmy na remonty dróg wydać 2,4 mln zł, ale po cięciach budżet zmniejszył się o milion - wyjaśnia wiceprezydent.