6 sierpnia zachorowała 36-letnia kobieta z Konstantynowa Łódzkiego. 10 sierpnia doszły 2 kolejne osoby zakażone koronawirusem Covid – 19. To 21-letni mężczyzna z Dobronia i 67-letnia kobieta z Pabianic.

- Nowi chorzy przebywają w domu i czują się dobrze. Jedna z osób zakaziła się na kwarantannie. Dwie ostatnie osoby przywiozły koronawirusa spoza granic naszego powiatu. Kiedy dostały informacje o tym, że przebywały z osobą zakażoną same zgłosiły się na wymazy do Szpitala Biegańskiego w Łodzi – mówi Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.

Dotąd wyzdrowiało 45 mieszkańców powiatu pabianickiego, którzy przeszli koronawirusa. Zmarły 2 osoby.

- Odnotowano u nas już ponad pięćdziesiąt przypadków. Cały czas należy uważać i nosić maseczki o co apelujemy – dodaje Sumińska.

Na kwarantannie przebywają 104 osoby, w tym: Pabianice i gmina Pabianice – 60, Konstantynów Łódzki – 21, Lutomiersk – 10, Dobroń – 7, Dłutów – 1, Ksawerów – 5.

- Na razie nasz powiat nie jest na żółto, ani na czerwono, ale nigdy nic nie wiadomo. Ludzie się przemieszczają, więc zagrożenie cały czas jest duże.

Wśród osób, które w ubiegłym tygodniu wyzdrowiały jest lekarz z Pabianickiego Centrum Psychiatrycznego.